Małe i duże dyskusje. Tu rozmawiamy na każdy temat

Po prostu rozmowy między ludźmi.

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

#1 2013-06-13 17:17:25

mia

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2013-06-10
Posty: 10
Punktów :   

Typy pracowników

Harvard Business Review wyróżnia 4 odmienne typy pracowników.
Który jest wg Was najlepszy?
Do której grupy zaliczylibyście samych siebie?

1. Kierowca Formuły 1 - mocno zaangażowany w pracę, dający z siebie 110%, ale łatwo może go dopaść wypalenie zawodowe, bo nie można cały czas być we wszystko zaangażowanym na maxa

2. Tyczkarz - mocno angażuje się w pracę, ale z przerwami. Mobilizuje się wtedy, gdy jakieś zadanie wymaga jego zaangażowania i odpuszcza w innych sprawach.

3. Długodystansowiec - angażuje się w pracę długodystansowo, ale niezbyt intensywnie.

4. Przeciętniak - rzadko się angażuje i swoim umiarkowanym optymizmem demotywuje innych.

A może dodalibyście od siebie jeszcze inne kategorie?

Offline

 

#2 2013-07-23 16:46:56

Lola

Pisacz

Zarejestrowany: 2013-05-29
Posty: 60
Punktów :   

Re: Typy pracowników

Sama siebie określiłabym jako długodystansowca/tyczkarza - coś pomiędzy.
Mam wrażenie, że w tej kwestii bardzo dużo zależy od tego, w jakiej branży się pracuje i dla jakiej firmy. Jeśli ktoś startuje do takiego pracodawcy jak np. Unilever Polska (można zajrzeć w linku), to może się spodziewać, że będzie miał masę roboty, w którą będzie musiał się mocniej zaangażować, ale też będzie miał zapewnione jakieś zróżnicowanie.
Trudno z kolei powiedzieć o pracowniku fabryki produkującej zakrętki, żeby był Kierowcą Formuły 1, bo to nie jest taka praca, z której płynęłaby jakaś satysfakcja. Wiadomo, że nawet ambitny z natury człowiek stanie się wtedy przeciętniakiem.

Offline

 

#3 2013-07-31 19:07:02

plotkara

Pisacz

Zarejestrowany: 2013-07-16
Posty: 76
Punktów :   

Re: Typy pracowników

Hm, ja jestem chyba Tyczkarzem. Działam zadaniowo - jeśli muszę coś zrobić, sprężam się na maksa i daję radę. Jeśli terminy mnie nie gonią, luzuję i robię wszystko w swoim tempie, oczywiście z odpowiednio długimi przerwami

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.mecztv.pun.pl www.goldhead.pun.pl www.inzynieria2009.pun.pl www.royal.pun.pl www.rksursus.pun.pl