Małe i duże dyskusje. Tu rozmawiamy na każdy temat

Po prostu rozmowy między ludźmi.

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

#1 2013-07-10 09:30:04

Dyskutantka

Administrator

Zarejestrowany: 2013-05-19
Posty: 29
Punktów :   

Krzywy kręgosłup dziecka

Co robić gdy dziecko ma krzywy kręgosłup, żeby mu trochę ułatwić życie?
Na zajęcia korekcyjne już chodzi, wkładki do butów ma (ortopeda polecił bardzo dobre, więc nie narzekam), ale ogólnie tak chciałabym jeszcze jakoś dziecku pomóc, żeby te krzywizny i ból tak bardzo mu nie przeszkadzały.

Sprawdzone metody?

Offline

 

#2 2013-07-31 19:37:53

plotkara

Pisacz

Zarejestrowany: 2013-07-16
Posty: 76
Punktów :   

Re: Krzywy kręgosłup dziecka

Dobrze dobrane meble, szczególnie biurko i krzesło, przy którym maluch odrabia lekcje. Inaczej wada będzie się pogłębiać.

Offline

 

#3 2013-10-23 09:27:23

Marianka

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2013-10-23
Posty: 2
Punktów :   

Re: Krzywy kręgosłup dziecka

z tymi meblami to racja, sama się przekonałam jak teraz urządzałam pokój dla mojego smyka, bo poszedł do 1 klasy, miał lekkie skrzywienie kręgosłupa i od innej matmy dowiedziałam si o tzw dobrym krześle, zamówiłam już entelo i widzę jak Daruś mniej się garbi, no i nie narzeka, że go plecy pobolewają.

Offline

 

#4 2014-05-21 22:00:05

plotkara

Pisacz

Zarejestrowany: 2013-07-16
Posty: 76
Punktów :   

Re: Krzywy kręgosłup dziecka

Inna sprawa, że takie siedzenie przy biurku też warto ograniczyć.
Odrabianie lekcji, ewentualnie chwila przy komputerze i tyle. Dziecko nie powinno spędzać zbyt wiele czasu w jednej pozycji.
Mieliśmy taki okres, że nasz syn potrafił spędzać po kilka godzin dziennie na gierkach w stylu tej: http://dogry.pl/battlefield-play4free , przybierając przy tym najróżniejsze pozycje. Teraz staramy się to ograniczać, bo wiadomo, że kręgosłup jest tylko jeden.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.akwariumop.pun.pl www.banici.pun.pl www.admlazarski.pun.pl www.rebeldee.pun.pl www.graninja.pun.pl